شستشو و آرایش و اصلاح موی سگ و گربه

ما در مجموعه پت سلام انواع خدمات اصلاح شستشو حتی بصورت سیار (درمحل) انجام میدهیم

برای اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی با پشتیبانی سایت تماس بگیرید

شستشو و آرایش و اصلاح موی سگ و گربه یک بخش حیاتی در رفاه و سلامت آنهاست که می‌تواند طول عمر آنها را بهبود بخشد. میزان نیاز آنها به اصلاح بستگی به سن، نژاد و سلامت کلی آنها دارد. اصلاح منظم کمک می کند تا از سلامت کلی و راحتی حیوان اطمینان حاصل شود. در حالیکه اکثر نژادهای سگ ریزش مو دارند، بعضی از گونه‌ها مانند پودل ریزش مو نداشته و هر ۶ تا ۸ هفته نیازمند اصلاح مو خواهند بود.

دلایل اصلی اصلاح و نظافت موی سگ و گربه

• کاهش احتمال مشکلات پوستی مانند ریزش مو، خارش و سایر مشکلات مشابه
• پاکیزگی کلی حیوان
• امکان بررسی راحت‌تر پوست سگ برای خراش و زخم ها، کاهش دمای بدن، کاهش تورم و باقی علائم بیماری‌ها
• کاهش میزان آلودگی انگل‌های خارجی بر روی پوست

شستشوی سگ و گربه و پرندگان

سگ‌ها و گربه‌ها را می توان به وسیله‌ی دوش دستی درون سینک مخصوص به راحتی شست. حیوانات با موهای بلند اغلب با یک حمام کاملا تمیز نمی‌شوند و عموماً باید قبل از حمام برس شوند و همچنین دو بار شسته شوند تا اطمینان حاصل شود که کل بدن آنها پاک شده است. دمای آب باید ولرم و نه خیلی داغ باشد تا حیوان تجربه‌ی لذت‌بخش‌تری از شستشو داشته باشد.
انواع مختلف شامپو و خوشبوکننده برای سگ‌ها و گربه‌ها موجود است که عموماً استفاده از آنها بدون مخلوط کردن با آب، ممکن است برای پوست حیوان قوی باشد و بهتر است که با آب مخلوط شوند. همچنین باقی ماندن مقداری از شامپو بر روی پوست حیوان نیز می تواند بعد از حمام باعث سوزش پوست گردد. حمام بیش از حد حیوان نیز روغن‌های طبیعی پوست را از بین برده و باعث خشکی پوست می گردد.

کوتاه کردن موی سگ و گربه

موی بسیاری از نژادها به کوتاه کردن، مرتب کردن و یا مراقبت‌های دیگر نیازمند است. سبک‌های کوتاهی مو بر اساس نژاد و سلیقه متفاوت است. در حالی که بعضی از سبک‌های کوتاه کردن مو از دلایل درمانی برخوردار است سبک‌های متفاوت دیگری با توجه به سلیقه صاحب حیوان نیز انجام می پذیرد.
در برخی از نژاد ها مانند سگ لهاسا آپسو، پوشش خز بدن حیوان رشد نمی کند اما موهایی دارند که جدای از خز بدن دائما رشد می‌کنند. بدین ترتیب موهای اطراف پاها و شکم عموماً زمان زیادی طول می‌کشد تا رشد کنند اما موهای اطراف چشم که سرعت رشد زیادی دارند می‌توانند بینایی سگ را مختل کنند. در چنین شرایطی میتوان موهای جلوی چشم حیوان را کوتاه کرد تا بینایی حیوان مختل نشود.

کوتاه کردن و مرتب کردن ناخن‌های سگ و گربه و پرندگان

پیرایش ناخن برای حفظ سلامتی حیوان ضروری است. اگر ناخن حیوان به رشد ادامه دهد به شکل مارپیچ تبدیل خواهد شد و راه رفتن برای حیوان به امری دردناک تبدیل می شود که مانند راه رفتن در کفشی بسیار تنگ می‌باشد. ناخن های بلند یک سگ ممکن است درون گوشت پای آنها وارد شود و باعث بروز درد شدید و عفونت گردد، از این‌رو پیرایش ماهانه ناخن‌های حیوانات بخصوص سگ‌ها یک امر حیاتی است. کوتاه کردن ناخن‌ها میتواند به وسیله آرایشگر و یا صاحب حیوان انجام پذیرد اما به دلیل وجود رگ‌های خونی درون ناخن حیوان این امر نیازمند مهارت خاصی می‌باشد.

اشتراک گذاری